Ceea ce a început în 1999 ca o motocicletă menită să aducă “feelingul V-twin” unei mase cât mai mari de piloți a devenit rapid un real fenomen între riderii de pe întregul mapamond. SV650, o motocicletă universală, potrivită pentru naveta zilnică, care în mâinile cunoscătorilor se descurcă de minune și pe circuite. Urmând exemplul setat de prima versiune, noul SV650 ridică ștacheta prin incorporarea celor
645 cm3
capacitate
14.5 l
capacitate rezervoarelor
73
putere
64 nm
cuplu maxim
198 kg
masa propie
785 mm
inaltime sa
| Tip Motor: | Patru timpi, 2 cilindri, DOHC, răcit cu lichid,V la 90° |
| Consum*: | 4 L / 100 km |
| Emisii CO2*: | 93 g / km |
| Alezaj × Cursă: | 81 mm x 62.6 mm |
| Cutie de viteze: | 6 rapoarte mecanic |
| Putere: | 73 PS (54 kW) / 8 500 rpm |
| Cuplu maxim: | 64 Nm / 8 100 rpm |
| Lungime: | 2 140 mm |
| Lățime: | 760 mm |
| Înălțime: | 1 090 mm |
| Ampatament: | 1 445 mm |
| Garda la sol:: | 135 mm |
| Faţă Suspensie: | Furcă telescopică, arc elicoidal, amortizare pe ulei |
| Spate Suspensie: | Amortizor central, arc elicoidal, amortizare pe ulei |
| Faţă Frână: | Două discuri |
| Spate Frână: | Disc |
| Faţă Cauciuc: | 120/70ZR17M/C (58W), tubeless |
| Spate Cauciuc: | 160/60ZR17M/C (69W), tubeless |
| *: | Calculul emisiilor este bazat pe Worldwide Motorcycle Test Cycle (WMTC) |