Confortul, controlul, conectivitatea și stilul atrăgător se combină cu performanțele unei cilindree mari pentru a oferi o experiență touring sportivă demnă de denumirea GT (Grand Tourer). Indiferent dacă preferați curse de mare viteză pe șosele lungi și deschise sau negocierea drumurilor sinuoase. Indiferent dacă călătoriți singur sau preferați compania unui pasager. Indiferent cât de departe te plimbi. Indiferent cât de dependenți de conectivitatea smartphone-ului puteți fi. Și oricât de multe bagaje ați dori să transportați. GSX-S1000GT este conceput pentru a face ca destinația să devină secundară plăcerii călătoriei în sine.
999 cm3
capacitate
19 l
capacitate rezervoarelor
152
putere
106 nm
cuplu maxim
226 kg
masa propie
810 mm
inaltime sa
| Tip Motor: | Patru timpi, 4 cilindrii, răcit cu lichid, DOHC |
| Consum*: | 6.1 L / 100km |
| Emisii CO2*: | 143 g / km |
| Alezaj × Cursă: | 73.4 mm x 59 mm |
| Putere: | 152 PS (112 kW) / 11 000 rpm |
| Cuplu maxim: | 106 Nm / 9 250 rpm |
| Cutie de viteze: | 6-trepte constant mesh |
| Lungime: | 2 140 mm |
| Lățime: | 825 mm |
| Înălțime: | 1 215 mm |
| Ampatament: | 1 460 mm |
| Garda la sol: | 140 mm |
| Faţă Suspensie: | Telescoape inversate, coil spring, oil damped |
| Spate Suspensie: | Link type, coil spring, oil damped |
| Faţă Frână: | Disc, dublu |
| Spate Frână: | Disc |
| Faţă Cauciuc: | 120/70ZR17M/C (58W), tubeless |
| Spate Cauciuc: | 190/50ZR17M/C (73W), tubeless |
| *: | Calculul emisiilor este bazat pe Worldwide Motorcycle Test Cycle (WMTC) |