Dacă ești în căutarea unui motor sportiv în stil „cafe racer” trebuie privit cu atenție Suzuki SV650X. Cu motorul V-Twin (2 cilindri în „V”) ascuns într-un cadru suplu și ușor, SV650X combină puterea și agilitatea cu aspectul „café racer”. În traficul urban intens sau pe drumuri nemodernizate, motocicleta oferă o plăcere deosebită a pilotajului. Oriunde va fi parcat Suzuki SV650X, aspectul retro va atrage atenția prin stilul farului, carenei restilizate, ale șelei și scărițelor redesenate. Puterea și maniabilitatea asigură o plăcere deosebită în exploatarea acestei motociclete.
645 cm3
capacitate
14.5 l
capacitate rezervoarelor
75
putere
64 nm
cuplu maxim
198 kg
masa propie
790 mm
inaltime sa
| Tip Motor: | Patru timpi, 2 cilindri, DOHC, răcit cu lichid,V la 90° |
| Consum*: | 4 L / 100 km |
| Emisii CO2*: | 93 g / km |
| Alezaj × Cursă: | 81 mm x 62.6 mm |
| Cutie de viteze: | 6 rapoarte mecanic |
| Putere: | 73 PS (54 kW) / 8 500 rpm |
| Cuplu maxim: | 64 Nm / 8 100 rpm |
| Lungime: | 2 140 mm |
| Lățime: | 730 mm |
| Înălțime: | 1 090 mm |
| Ampatament: | 1 445 mm |
| Garda la sol: | 135 mm |
| Faţă Suspensie: | Furcă telescopică, arc elicoidal, amortizare pe ulei |
| Spate Suspensie: | Amortizor central, arc elicoidal, amortizare pe ulei |
| Faţă Frână: | Două discuri |
| Spate Frână: | Disc |
| Faţă Cauciuc: | 120/70ZR17M/C (58W), tubeless |
| Spate Cauciuc: | 160/60ZR17M/C (69W), tubeless |
| *: | Calculul emisiilor este bazat pe Worldwide Motorcycle Test Cycle (WMTC) |